22 jan
Történelmi szenátusi ülés
Ellenszavazat nélkül fogadta el a Debreceni Egyetem legfőbb döntéshozó testülete a modellváltás kezdeményezéséről szóló javaslatot, valamint a 2021-2024-re vonatkozó Intézményfejlesztési Tervet csütörtöki ülésén.
21 jan
Döntöttek a modellváltásról
A Debreceni Egyetem Szenátusa 2021. január 21-ei rendkívüli ülésén arról döntött, hogy az intézmény állami alapítású, közfeladatot ellátó, közérdekű vagyonkezelő alapítvány által fenntartott egyetemmé történő átalakítását kezdeményezi.
20 jan
Célpontban a mikotoxinok
A Debreceni Egyetem mikrobiológus professzorának szerkesztésében jelent meg a Frontiers in Microbiology nemzetközi folyóirat különszáma „Aspergillus-eredetű mikotoxinok a takarmány- és élelmiszerláncban” címmel.
18 jan
Nyári Egyetem télen is
Csaknem 30 országból „érkező" hetven hallgató tíz csoportban igyekszik elsajátítani a magyar nyelvet, vagy tökéletesíteni nyelvtudását az elkövetkező két hétben a Debreceni Nyári Egyetem január 18-29. között szervezett intenzív online kurzusán.
12 jan
„Szupertejet” találtak a kutatók
Az A2-es tej az utóbbi évek legnagyobb tejipari innovációja. Az úgynevezett „szupertej” titka, hogy sajátos fehérjeszerkezete miatt kevésbé okoz emésztési panaszokat. A Debreceni Egyetem kutatói azon szarvasmarha fajták feltérképezésébe kezdtek, amelyek ilyen tejet állítanak elő.
12 jan
Felvételi 2021 – biztos út a célhoz
A Debreceni Egyetem kínálata országosan is kiemelkedő, a nemzetközi rangsorokban elért eredmények pedig a külföldi hallgatók számára még vonzóbbá teszik az intézményt. Az ország egyik legaktívabb hallgatói közössége is Debrecenben van – hangzott el a keddi sajtótájékoztatón.
11 jan
Kancellári interjú a modellváltásról
A Debreceni Egyetem rugalmasabban reagálhat a piaci, gazdasági és ágazati igényekre egy új működési modell bevezetésével – jelentette ki Bács Zoltán a DEmedia.hu-nak adott interjújában. Az FM90 campus rádió híroldalának riportere a modellváltásról kérdezte a kancellárt.
08 jan
Egyetemi szakembert díjaztak
Bokor Éva, a Debreceni Egyetem Kémiai Intézet adjunktusa kapta a Zemplén Géza-díjat. Az elismeréssel a Magyar Tudományos Akadémia Kémiai Tudományok Osztálya a szintetikus szerves kémiai kutatásokban kimagasló tevékenységet végző negyvenöt év alatti kutatókat jutalmazza.
Viszlát 2020! Helló 2021!
Rekordszámú sajtómegjelenése volt az országos és a helyi médiában idén a Debreceni Egyetemnek. A szerkesztőségektől érkező megkeresések többsége a koronavírus járvány és a távolléti oktatás iránt érdeklődött.
MinDEn a számok tükrében 2020
Több mint 30 oldalon mutatja be a Debreceni Egyetem idén elért eredményeit, legfontosabb oktatási, kutatási és gazdálkodási paramétereit a most megjelent MinDEn a számok tükrében a Debreceni Egyetemről című kiadvány, amely online elérhető az unideb.hu Kiadványtárában.