Forradalmi újdonság a méhnyakrákszűrésben
A Debreceni Egyetem, a Delta Services, valamint a Sightspot Network közös fejlesztésének köszönhetően gyorsabban, megbízhatóbban lehet diagnosztizálni a méhnyakrákot, így a betegség kezelése is időben elkezdhető. A mélytanulási technológiára épülő képdiagnosztikai rendszer azonosítja a rákos sejteket.
Díszdoktori előadás a MÉK-en
A megtermékenyítés és korai embriófejlődés sejt- és molekuláris szintű folyamatairól tartott előadást a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karán a Purdue Egyetem professzora. Macháty Zoltán a sejt- és embrió fejlődésbiológia területén elért eredményeiért szombaton veheti át a Debreceni Egyetem díszdoktora címet.
Agrárképzés a bankszektorban
Lezárult a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar, valamint az Agrár Kutatóintézetek és Tangazdaság közös, négy régió banki szakembereinek szóló gyakorlatorientált képzése. Az oktatói program célja az agrárfinanszírozás hatékonyságának fejlesztése volt.
Fókuszban a régió gyógynövényei
Nagyvárad és Debrecen térségének gyógynövényeit bemutató filmsorozat forgatásán vettek részt a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Kar Gyógyszertechnológiai Tanszékének munkatársai Nagyváradon. A filmezés nyáron a Debreceni Egyetem Botanikus Kertjében folytatódik.
TDK a TTK-n
Négy szekcióban 36 pályamunkát mutattak be a hallgatók a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának 2022. évi Tavaszi Kari Tudományos Diákköri Konferenciáján. A zsűri értékelése nyomán 12 hallgató ismertetheti kutatási eredményeit 2023-ban a 36. Országos Tudományos Diákköri Konferencián.
Csécsy György (1952-2022)
Életének 70. évében 2022. május 21-én elhunyt Csécsy György, Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar iskolateremtő professzora, a Polgári Jogi Tanszék alapítója, valamint a Marton Géza Állam- és Jogtudományi Doktori Iskola alapító tagja, számos hazai és nemzetközi kitüntetés birtokosa.
Néderlandisztika nemzetközi szinten
Tizenegy ország részvételévvel a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Néderlandisztika Tanszéke rendezi május 26-27-én a Közép-Európai Néderlandista Szövetség (COMENIUS) szakmai tanácskozását.
Nemzetközi tanácskozás az adat- és információtudományról
Könyvtárosoknak és információs szakembereknek rendeznek aktuális témákkal foglalkozó nemzetközi szimpóziumot online és személyes formában a Debreceni Egyetem Informatikai Karán. A résztvevők az adat- és információtudomány legújabb eredményeiről értekeznek.
A trópusi mezőgazdaság tapasztalatai a DE-n
Oktatói és kutatói együttműködésről, a nemzetközi kapcsolatok előmozdításáról állapodott meg a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara, valamint az indonéz Gadjah Mada Egyetem Állattudományi Kara. A megállapodás nyomán tudományos csereprogramot hoznak létre az intézmények.
Kultúrák a szivárvány színein keresztül
Portugáliában és Görögországban jártak a Debreceni Egyetem Kossuth Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája diákjai az Erasmus+ iskolai, óvodai partnerségek pályázat keretében. Az Our Heritage in the Colours of the Rainbow elnevezésű projekt révén nemzetközi csoportokban ismerkedtek meg a helyi nevezetességekkel, a portugál, illetve a görög kultúrával.