26 júl
Digitális művészet az IK táborában
A mesterséges intelligencia és a Big Data legfontosabb területeiről, a digitális műalkotások szerzői jogi kérdéseiről, és a nem helyettesíthető tokenek digitális művészetben játszott szerepéről is hallhattak a diákok az Informatikai Kar Adattudomány & E-sport nyári táborában.
26 júl
Innovációról, jövőképről kötetlenül
Palkovics László innovációs és technológiai miniszter, Ascsillán Endre GE-alelnök, mesteroktató, Szilvássy Zoltán rektor és Bács Zoltán kancellár osztotta meg gondolatait a fejlődésről pénteken a Campus Fesztivál Egyetem Tér színpadán.
23 júl
Közösen a vadgazdamérnök képzésért
A vadgazdamérnök képzés gyakorlati oldalát erősíti a most létrehozott Hortobágyi Vadgazdálkodási Gyakorló Gazdaság. Az új egység működtetéséről július 22-én írtak alá együttműködési megállapodást a Debreceni Egyetem agrárkarának és a Hortobágyi Lúdtenyésztő Vadásztársaság vezetői.
22 júl
A tavalyi szünet után újra megnyitotta kapuit a Campus Fesztivál. A program négy napja alatt 14 színpadon, 200 előadó lép fel a Nagyerdőn. Az idei fesztiválon is külön helyszínen mutatkozik be az egyetem. Az intézmény a kezdetektől szorosan kötődik a fesztiválhoz - hangsúlyozta Bács Zoltán kancellár
22 júl
Az innovációról Palkovics Lászlóval
Az innováció, a kutatás elősegítése és a Debreceni Egyetem közeljövőben várható fejlesztése kerül szóba azon a pódiumbeszélgetésen, melyet többek között Palkovics László miniszter és Ascsillán Endre GE-alelnök részvételével tartanak a Campus Fesztivál Egyetem tér rendezvényhelyszínén.
21 júl
Egységes onkoradiológiai ellátás
Magyarországon az elmúlt években Európában egyedülálló onkológiai hálózat alakult ki - mondta az emberi erőforrások minisztere kedden a Debreceni Egyetemen (DE), amikor átadták az onkoradiológiai klinika új épületét.
20 júl
Online tér a zenei oktatásban
A virtuális művészeti oktatás tapasztalatait és hatását, valamint a kultúrafogyasztás új megjelenési formáit vizsgálta kutatásában a Debreceni Egyetem Nevelés- és Művelődéstudományi Doktori Program, a DE Zeneművészeti Kar és A Jövő Művészetéért Alapítvány közös művészetpedagógiai kutatócsoportja.
20 júl
Programdömping az Egyetem Téren
A Debreceni Egyetem karai és intézetei tartalmas programokkal képviseltetik magukat a szerdán kezdődő debreceni Campus Fesztiválon. A szervezők ígérete szerint a standoknál érdekes, szórakoztató kísérleteket és izgalmas ismeretterjesztő előadásokat láthatnak az érdeklődők.
16 júl
DE-tudástranszfer Üzbegisztánba
A mezőgazdaság és vízgazdálkodás, az orvostudomány, valamint a műszaki tudományok területén számít a Debreceni Egyetem tudásbázisára Üzbegisztán. A részletekről Harsányi Endre agrárinnovációért és képzésfejlesztésért felelős rektorhelyettes tárgyalt az első Magyar-Üzbég Rektori Konferencián.
16 júl
Hazatért a DIMAT-konferencia
A Debreceni Egyetem Szilárdtest Fizikai Tanszékének szervezésében tartották meg a tizenegyedik International Conference on Diffusion in Materials (DIMAT) tanácskozást. A diffúziós fizika legjelentősebb konferenciáját több mint harminc év után rendezték újra Magyarországon.