Újfajta egyetemi-ipari innováció
Európában elsőként a Debreceni Egyetem tervezi mezőgazdasági területen bevezetni a finn inkubációs modellt, a DEMOLA-t.
Jubileumi diplomás agrármérnökök
Arany, gyémánt és rubin okleveleket adományozott egykori hallgatóinak a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar.
Az amerikanisztika ünnepe
Konferenciával ünnepli huszonöt éves jubileumát a Debreceni Egyetemen az Angol-Amerikai Intézet és a Fulbright Bizottság.
31 aug
Kiváló betakarítási eredmények
Kukoricából és napraforgóból is az utóbbi évek legjobb termésére számítanak a gazdák. Erről is szó volt a Kukorica- és Napraforgó Tanácskozáson.
31 aug
Ipari igényekre hangolva
A Természettudományi és Technológiai Kar két szakján is indul duális képzés. A cégek kedden kötöttek szerződést a hallgatókkal.
29 aug
A népmese ereje
Hátáron túli gyerekeknek és pedagógusaiknak szervezett népmesetábor és továbbképzést a Debreceni Egyetem hajdúböszörményi kara.
29 aug
FM90: Kutyatej és kristályvirág
Miért szúr a kaktusz? Mik azok a pozsgásnövények? – szakértő választ ad a laikusok leggyakoribb kérdéseire a Botanikus Kert igazgatója a Campus Rádióban.
26 aug
Csipetnyi country az egyetemen
Traktorok, malacok, vetőmagok és szaktudás – megmutatjuk mi történt a 25. Farmer Expón a házigazda Debreceni Egyetem szemszögéből.
22 aug
Elismerések a nemzeti ünnepen
Az államalapítás évfordulóján rangos kitüntetéseket vehettek át idén is a Debreceni Egyetem oktatói és dolgozói.
19 aug
Működő tudástranszfer az agráriumban
Különdíjjal ismerték el a Debreceni Egyetem Karcagi Kutatóintézet gyakorlatban jól hasznosítható tudományos munkáját a Farmer Expo megnyitóján.