01 júl
Mézelemzéssel a környezetért
Az MTA Környezetvédelmi Tudományos Ifjúsági Pályadíját nyerte el a Debreceni Egyetem Szervetlen és Analitikai Kémiai Tanszékének adjunktusa. Baranyai Edina kutatásában a régi mézek környezeti rekonstrukciós alkalmazási lehetőségeit vizsgálta.
01 júl
Elnöki elismerés Semmelweis-napon
A Debreceni Egyetem Klinikai Központ 30 dolgozója kapta meg az Elnöki Elismerő Oklevelet és Jutalomdíjat kiemelkedő szakmai tevékenységéért. A kitüntetést Szabó Zoltán professzor, a Klinikai Központ elnöke a szerdai Semmelweis-napi ünnepségen, az egyetem Főépületének Aulájában adta át.
MÉK - KITE: partner az oktatásban
A mezőgazdaság egyik legnagyobb kihívása a növényvédelem lesz a következő évtizedekben. A terület fejlesztése érdekében kihelyezett növényvédelmi technológiafejlesztési tanszéket hoz létre a Debreceni Egyetem és a KITE Zrt. Az erről szóló megállapodást kedden írták alá Nádudvaron.
Tenyészszemle a Lovasakadémián
Több mint harminc különböző fajtájú lovat – köztük a Debreceni Egyetem állományából hét gidrán kancát – vezettek fel tenyésztői a Debreceni Lovasakadémia rendezésben meghirdetett keddi tenyészszemlén, ahol szakemberek minősítették a fiatal lovak tenyésztésre való alkalmasságát.
Itt az új Egészségközpont Magazin
A Debreceni Egyetem Klinikai Központ ismeretterjesztő magazinjának tavaszi-nyári számában többek között a mesterséges megtermékenyítésben megjelent csúcstechnológiáról, a debreceni betegellátás új korszakáról, valamint a március óta működő Poszt-COVID ellátórendszerről lehet olvasni.
Újabb Lendület-kutatás a DE-n
Az MTA Lendület Programjának keretében folytathatja áttörő eredményeket ígérő kutatását az édesvízi hidrák testméretváltozásának hatásairól a Debreceni Egyetem Evolúciós Állattani és Humánbiológiai Tanszék egyetemi docense, Tökölyi Jácint.
Semmelweis-napi elismerés
Semmelweis-díjat kapott Csanádi Zoltán, a Debreceni Egyetem professzora, illetve Batthyány-Strattmann-díjban és miniszteri elismerő oklevélben részesült több egyetemi szakember. A kitüntetéseket Kásler Miklós miniszter adta át június 29-én, a Semmelweis-napi ünnepségen, Budapesten.
IRONHEART: eredményes kutatások
A Debreceni Egyetem IRONHEART-kutatócsoportja új molekulát fedezett fel, amelyből gyógyszer készülhet a szív- és érrendszeri betegségek kezelésére. Ez az egyik kiemelkedő eredménye a most lezárult négyéves kutatássorozatnak. Az IRONHEART-programban több mint 130 szakember vett részt.
Agrárképzés a modellváltás után
A Debreceni Egyetem kiemelt, stratégiai területe marad az agrártudomány a modellváltást követően is – hangzott el a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar pénteki workshopján, ahol a piaci igényeknek megfelelő kutatási, oktatási feladatokról egyeztettek a szakemberek.
MÉK: átalakuló kar, új szolgáltatás
Innovatív precíziós növénytermesztési technológiákat, termékeket fejleszt és szolgáltatásokat nyújt a Kárpát-medence egyedi jellemzőihez igazodó precíziós, helyspecifikus növénytermesztéshez kapcsolódva a Debreceni Egyetem agrárkarának új Precíziós Növénytermesztési K+F Szolgáltató Központja.