Akadémiai elismerés
A Debreceni Egyetem három professzora részesült a Magyar Tudományos Akadémia Akadémiai Díjában idén. A BTK, az IK és a TTK egyetemi tanárai az MTA 194. közgyűlésének hétfői ünnepi ülésén vették át a tudományos elismeréseket.
Kérdések, válaszok a modellváltásról
Az egyetemi modellváltás fő célja, hogy a magyar felsőoktatás versenyképesebbé váljon – fogalmazott Stumpf István kormánybiztos a Debreceni Egyetem dolgozói számára meghirdetett online beszélgetésen. A fórumon az egyetemi munkatársak kérdéseire is válaszolt a kormánybiztos.
Közös amerikai magyar kurzus a BTK-n
Sikeresen zárult a Debreceni Egyetem Angol-Amerikai Intézete és az egyesült államokbeli Indiana Egyetem közös nyelvtanulási és nyelvészeti szemináriuma, az International Speaking Skills Program (ISSD). A kurzust 36 anglisztika alap-, tanár- és angol nyelvészet mesterszakos hallgató teljesítette.
Oktatási ügyekben döntött a Szenátus
Elfogadta a 2021/2022. tanév időbeosztását, valamint számos új képzés létesítését és indítását támogatta a Debreceni Egyetem Szenátusa. Az április 29-ei elektronikus szavazás alkalmával a testület több szabályzatát is aktualizálta.
Hackatom: taroltak az egyetemisták
Kiválóan szerepeltek a Debreceni Egyetem hallgatói a Hackatom Hungary orosz-magyar atomenergetikai online feladatmegoldó versenyen. A csapatoknak angol nyelven, innovatív ötletek bemutatásával kellett megoldaniuk nukleáris témájú speciális feladatokat.
Tartalmas szórakozás: demedia.hu
A tesztidőszakot követően immár normál üzemben működik a demedia.hu internetes magazin oldal, melyet a Debreceni Egyetem rádiója, az FM90 Campus Rádió az év elején hozott létre. A weboldal tartalmának jelentős része az egyetemről szól.
Gomba másképp
Élelmiszeripari és gyógyászati célból innovatív alapanyagok fejlesztésébe kezd egy négyéves program keretében a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara. A kutatások során használt hagyományos és egzotikus gombákból számos új termék készülhet.
Autóipari trendekről a MÜZLI-ben
Az alternatív meghajtású járművekről és az önvezető autókról is beszélt a Porsche Hungária emblematikus ügyvezető igazgatója a Gazdaságtudományi Kar hallgatóinak. Eppel János a MÜZLI Lobbi 2.0 kurzusának keretében szerdán tartott előadást.
Szenátus: személyi döntések
Az oktatási rektorhelyettesi, valamint az egyetem több köznevelési intézményének magasabb vezetői állására kiírt pályázatról szavazott április 20-ai ülésén a Debreceni Egyetem Szenátusa.
Professzori kinevezés
Új egyetemi tanári kinevezést adott át Szilvássy Zoltán rektor pénteken a Rektori Tanácsteremben Kusza Szilviának. Az oktató kinevezésével tizenötre nőtt a professzorok száma a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karán.