EPAM-terem az Informatikai Karon
Meghatározó mérföldkőhöz érkezett az egyetem és az informatikai cég többéves együttműködése. Az EPAM támogatásával korszerű számítógéptermet alakítottak ki a Debreceni Egyetem Informatikai Karának megújult tetőterében.
Egy csepp Kína Debrecenben
A kedvezőtlen időjárás ellenére is szép számú közönség előtt rendezte meg csütörtökön a Kínai Nemzeti és Őszközépünnepet a Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Kar (BTK) Konfuciusz Intézete Debrecen várossal együttműködve a Dósa nádor téren.
Online formában az informatikáról
Webinárium formájában tartotta meg a Lányok Napját a Debreceni Egyetem Informatikai Kara a vírusveszély miatt. Mintegy félszáz általános és középiskolás lány ismerkedett meg csütörtökön az informatika legújabb trendjeivel és a szakmában rejlő karrierlehetőségekkel.
Folytatódik a Szenior Egyetem
A járványügyi előírások szigorú betartása mellett folytatódik a Debreceni Egyetem élethosszig tartó tanulást támogató képzési programja, a Szenior Egyetem. Az első előadást pénteken Várkonyi István farmakológiai szakorvos, a DE KK Infektológiai Klinika igazgatója tartja Koronavírus-járvány címmel.
KKI alternatív növények bemutatója - 2020
Megjelent a Karcagi Kutatóintézet 2020-as alternatív növények bemutatója.
eSzenátus: új szakok, elektronikus választás
Új képzéseket indít a Szolnok Campuson a Debreceni Egyetem – egyebek mellett az új szakokról és a Szenátus tagjainak elektronikus megválasztásáról is döntött az intézmény legfőbb döntéshozó testülete szeptemberi ülésén, amelyet a járványveszély miatt újra elektronikus formában hirdettek meg.
Lányok Napja idén online
A Debreceni Egyetem Informatikai Kara ebben az évben is csatlakozik a közép- és általános iskolás lányokat célzó nemzetközi kezdeményezéshez. A fiatalok szórakoztató és érdekes online foglalkozásokon keresztül ismerhetik meg az informatikusok világát, a terület karrierlehetőségeit.
Új irányzatok a szénhidrátkémiában
A Debreceni Egyetem kémikus professzorának szerkesztésében készült el a szénhidrátkémia legaktuálisabb kérdéseit bemutató szakkönyv. A két kötet egyebek mellett a fenntartható, zöld kémiai technológiák, valamint a szintetikus glikokonjugált vakcinák alkalmazásával is foglalkozik.
Közösen az együttműködésért
„A KKV-k és start-upok jelen kihívásai az üzleti folyamatokban” címmel rendezett szakmai tanácskozást az Open Innovation Hungary és a Debreceni Egyetem (DE) Műszaki Kara csütörtökön a thyssenkrupp Components Technology Hungary Kft. debreceni telephelyén.
Debreceni professzor az AE-ben
Tagjai közé választotta a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának egyetemi tanárát, Barta Zoltánt az Academia Europaea (AE). A neves viselkedésökológussal nyolcra nőtt a Debreceni Egyetem professzorainak száma a testületben.