05 aug
Játékvezetők döntéseit vizsgálták
A fiatal kézilabda játékvezetők mentális képességeivel kapcsolatban készített felmérést a Debreceni Egyetem. A kutatás eredményéről tizenkét oldalas tanulmány jelent meg, tapasztalatait a hazai és a nemzetközi kézilabda szövetség is hasznosítja majd a képzéseiben.
29 júl
Űrkutatás a Debreceni Egyetemen
A Debreceni Egyetem hat kutatócsoportjának tagjai mutatták be az űrkutatáshoz kapcsolódó tudományos eredményeiket a mádi Borsay Kastélyban rendezett workshopon. A DE SPACE programban az űrutazás emberi szervezetre kifejtett hatásait, valamint technikai feltételeit vizsgálják.
21 júl
oDEon: Jubileumi évadtervek
20. évadát kezdi az oDEon- ZeneTheatrum. Az egyetem zenés színháza saját bemutatókkal, vendégelőadásokkal, neves hazai színészekkel, és újdonságként zenés beszélgetésekkel várja a nézőket.
20 júl
Áttörés a fragmentáció kutatásában
A Debreceni Egyetem fizikusának közreműködésével bizonyították Platón ókori tudós több évezredes feltevését. Kun Ferenc és kutatótársai igazolták, hogy valamennyi törési, repedési folyamat kocka alakú testet hoz létre. A publikáció az amerikai tudományos akadémia lapjában, a PNAS-ben jelent meg.
Kancellári interjú a Campus Rádióban
A műszaki képzésfejlesztéshez kapcsolódó beruházásokról és a Debrecen 2030 programban szereplő egyetemi fejlesztésekről is beszámolt Bács Zoltán kancellár az FM90 Campus Rádió Egyetem tér című műsorban. Szó volt a járványhelyzet oktatásra és egyetemi életre gyakorolt hatásáról is.
DEAC-workshop Mádon
Az egyetemi sportklub előtt álló szezonról, a feladatokról, a szakosztályokat érintő aktualitásokról, a feljutó csapatokra váró kihívásokról, valamint a szakosztályokat kiszolgáló szervezeti egységek tevékenységéről is szó volt a kétnapos mádi rendezvényen.
Nemzetközi elismerés
A Chemistry Europe Fellow címet adományozta az Európai Kémiai Társaságok Szövetsége Joó Ferenc akadémikusnak, a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar Fizikai Kémiai Tanszék professzor emeritusának. A díjat a Magyar Kémikusok Egyesületének elnöke adta át pénteken.
15 júl
Egyetemi dolgozókat tüntettek ki
Kiváló Dolgozó és Rektori Elismerő Oklevél elismeréseket vettek át a Debreceni Egyetemi munkatársai szerdán az Aulában. A kitüntetéseket a hagyomány szerint a március 15-i ünnepségen adták volna át a díjazottaknak, idén azonban a járványügyi veszélyhelyzet miatt a megemlékezés elmaradt.
13 júl
Léptékváltás a MÉK-en
Stündl László egyetemi docenst nevezte ki Szilvássy Zoltán rektor a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar dékánjává. Az új vezető július elsejétől vette át a kar irányítását.
13 júl
Új lehetőségek a genomikában
Egyszerre akár 10 teljes emberi genomot lehet költséghatékonyan feltérképezni azzal az új, nagy kapacitású DNS-szekvenáló készülékkel, melyet az elmúlt hetekben állítottak üzembe a Debreceni Egyetem Genomi Medicina és Bioinformatikai Szolgáltató Laboratóriumában.