Kukorica, a nemzet aranya
Megjelent Nagy János Kukorica, a nemzet aranya című könyve. A Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar egyetemi tanárának kötete több mint 40 év kutatásait öleli fel. A precíziós kukoricatermesztést bemutató kötet hiánypótló, nemzetközi viszonylatban is egyedülálló.
Mi minden lehet idegtudomány?
Egyebek mellett a depresszióról, a robotpszichológusokról és a macskák látásáról is szó esett azon az idegtudományi összefüggéseket vizsgáló konferencián, amelyet a Debreceni Egyetem kezdeményezett, a NeurotechEU keretében.
Startol a légijárművek specializáció
A Debreceni Egyetem Műszaki Kar járműmérnöki alapszakán belül szeptemberben induló légijárművek specializáció gyakorlati oktatását segíti a jövőben az az együttműködés, amelyet az AEROPLEX Közép-Európai Légijármű Műszaki Központtal kötött az intézmény.
Kazah delegáció az egyetemen
A Debreceni Egyetem és kazahsztáni felősoktatási intézmények közötti oktatási és kutatási együttműködésekről, valamint a DE-n tanuló kazah hallgatók létszámának növeléséről egyeztetett Kazahsztán magyarországi nagykövete és kísérete egyetemi vezetőkkel csütörtökön az intézményben.
DE-siker a NAK TechLabon
Első helyen végzett hallgatói ötlet kategóriában a Debreceni Egyetem kéttagú csapata a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara NAK TechLab innovációs verseny országos döntőjében. A fiatalok azt remélik, hogy ötletükből a közeljövőben működő, sokak által használt eszköz lesz.
Új kutatóközpont a MÉK-en
Megalakult a Debreceni Egyetem Agrár Genomikai és Biotechnológiai Központja. Az új szervezeti egység a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar átalakulásának egyik motorja lesz. A központ igazgatója: Dobránszki Judit, az MTA doktora csütörtökön vehette át megbízólevelét.
Egyedülálló népegészségügyi kutatás
A korai halálozásért leggyakrabban felelős megbetegedések hátterében álló genetikai és környezeti kockázati tényezőket azonosították a most záruló ötéves projekt keretében a Debreceni Egyetem népegészségügyi szakemberei. A program kiemelten foglalkozott a roma lakosság helyzetével.
Átvették a díjakat a jövő atomfizikusai
A Debreceni Egyetem csapatai végeztek az első hat helyen a Rosatom Central Europe, az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. és a Paks II. Zrt közös orosz-magyar atomenergetikai online feladatmegoldó versenyén. A Hackatom díjátadó ünnepségét pénteken tartották a Debreceni Egyetem Aulájában.
Űrtudományi képzés a jövő katonáinak
Tíz katona teljesítette a Magyar Honvédség, a Debreceni Egyetem, valamint felsőoktatási és vállalati partnereinek együttműködésével, első alkalommal megszervezett „Bevezetés az űreszközök üzemeltetésébe” című tanfolyamot. Az ünnepélyes oklevélátadót csütörtökön tartották az Aulában.
Üzleti szolgáltatások és egyetem
Együttműködési megállapodást kötött a Debreceni Egyetem és a városban üzleti szolgáltatásokat nyújtó cégeket tömörítő Debrecen Business Service Centers Kerekasztal szervezet. A felek az oktatatás színvonalának további emelését tűzték ki legfontosabb célként.