28 jan
Átadták a Gasztroenterológiai Klinikát
Önálló szervezeti egységként Magyarországon elsőként a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában jött létre Gasztroenterológiai Klinika, melyet Papp Mária gasztroenterológus, belgyógyász professzor vezet. Az új intézményt csütörtökön adták át ünnepélyesen.
27 jan
Piacképes tudás – garantált munkahely
Első kézből kaptak információt a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának duális képzéseiről a felvételi előtt álló középiskolások és az alapképzés végzős hallgatói a csütörtöki Duális Képzési Információs Napon.
27 jan
Kazak biológushallgatók látogatása a TTK-n
A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karán folyó biológiai, botanikai, genomikai és mikrobiológiai kutatásokkal ismerkedtek a kazak delegáció tagjai, akik az almati Al-Farabi Kazak Nemzeti Egyetem Biológiai és Biotechnológiai Karáról érkeztek.
26 jan
Károli-díjas debreceni professzor
Károli Gáspár-díjjal tüntették ki Imre Lászlót, a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Magyar Irodalom- és Kultúratudományi Intézetének Széchenyi-díjas professor emeritusát, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagját.
Legyél te is agráros!
Országosan is egyedülálló új alapszakkal várja a hallgatókat a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara. Az agrárium iránt érdeklődő fiatalok 7 alap-,8 mesterszak és az osztatlan agrármérnöki képzés közül választhatnak.
Információs Nap a TTK duális képzéseiről
Pályaválasztás előtt álló középiskolásoknak és végzős alapszakos hallgatói számára tart online Duális Képzési Információs Napot a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara január 27-én, csütörtökön 9 órától.
Kiváló a Proteomika Labor
Az ország egyik legkiemelkedőbb kutatási infrastruktúrájának választották a Debreceni Egyetem elsősorban fehérjevizsgálattal foglalkozó Proteomika Szolgáltató Laboratóriumát. A legjobb 50 hazai kutató egység listáját a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal kezdeményezésére állították össze.
25 jan
IK: csúcstechnológia és biztos jövőkép
Korszerű tudás, piacképes diploma, biztos karrier, kiszámítható jövő – kiváló továbbtanulási lehetőségekkel várja leendő hallgatóit a Debreceni Egyetem Informatikai Kara. A világ 800 legjobb informatikai képzőhelye között számon tartott kar 3 alap-, 1 osztatlan és 4 mesterképzést kínál a felvételizőknek 2022 szeptemberétől.
24 jan
Varga Gyula (1963-2022)
2022. január 13-án hajdúböszörményi otthonában tragikus hirtelenséggel elhunyt Varga Gyula, a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kar főiskolai tanára, a filozófiatudományok doktora, a klasszikus magyar irodalom kiváló ismerője, az egykori Gyermeknevelési és Felnőttképzési Kar dékánja.
24 jan
TTK: tudomány, technológia, közösség
Jövőbemutató, a piaci elvárásokhoz jól illeszkedő képzésekkel – köztük a legújabb biotechnológia alapszakkal –, a klasszikus kutatói karrierhez belépést jelentő természettudományi szakokkal, illetve a legkorszerűbb mérnökképzésekkel várja leendő hallgatóit a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara.