27 már
Rangos elismerést kapott a ZK docense
A hazai zenei élet hagyományainak megőrzéséért, valamint Bartók Béla örökségének ápolása érdekében végzett szakmai munkája elismeréseként Bartók-Pásztory díjban részesül Zombola Péter zeneszerző, a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának docense.
25 már
Egyetemi tudás segít fitten maradni
Országosan egyedülálló, sporthoz és egészségmegőrzéshez kapcsolódó adatbázist hozott létre partnereivel a Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézete. Az a cél, hogy szakmailag megalapozott elméleti és gyakorlati tudásanyaggal támogassák az otthoni testedzést.
20 már
Hatékonyabb tudáshasznosítás a cél
A Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalánál nagyjából évi 400 új találmányra kérnek jogi védelmet, de a felmérések szerint ennél jóval több innovatív projekt indul a hazai cégeknél. A legtöbb buktatót az ötlet gyakorlati hasznosításáig terjedő fázis rejti – derült ki a Debreceni Egyetem rendezvényén.
19 már
A kényszerbetegség okait kutatták
Hollós István-díjat kapott a Magyar Pszichiátriai Társaságtól a Debreceni Egyetem kutatóinak „A kényszeres zavar etiológiájának kötődéselméleti vonatkozásai, különös tekintettel az észlelt szülői bánásmódra, a kötődési mintázatra és az érzelemszabályozási deficitekre” címmel írt publikációja.
18 már
Jól halad a távoktatás kidolgozása
A Debreceni Egyetem mind a 14 karán folyamatban van a távoktatáshoz szükséges kurzusok és digitális tananyagok készítése. Az oktatóknak az intézmény Multimédia és E-learning Technikai Központja (METK) nyújt segítséget, hogy március 23-tól minden szakon elkezdődhessen az oktatás.
Egyetemi innovációról az Innovátorban
A Debreceni Egyetem, az MIT és a GE együttműködéséről beszélt Szilvássy Zoltán rektor a TV2 Innovátor című magazin műsorában szombaton. Az Európa számára is meghatározó innovációs központ létrejöttét múlt héten jelentették be Budapesten.
Állami kitüntetést kaptak
A Debreceni Egyetem több, kiemelkedő tudományos, szakmai munkát végző oktatója, kutatója, munkatársa részesült állami elismerésben a nemzeti ünnep alkalmából. A kitüntetéseket a díjazottak későbbi időpontban vehetik majd át.
Egyetemi kitüntetések
Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc 172. évfordulója alkalmából a Debreceni Egyetem vezetése az intézmény több mint 100 munkatársát részesítette elismerésben. A kitüntetéseket a megemlékezés elhalasztása miatt későbbi időpontban adják át.
10 már
Az innováció mint hívószó
A technológiatranszfer irodák működtetése hosszútávú befektetés, nem feltétlenül monetáris célok vezérlik, hanem a társadalmi érdekek – hangzott el a Debreceni Egyetem, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal és az Egyetemi Technológia- és Tudástranszfer Fórum közös rendezvényén.
10 már
Tudósnők: a DE matematikusát díjazták
Nők a Tudományban Kiválósági díjjal ismerték el a matematikai tudományok területén Novák-Gselmann Eszter, a Debreceni Egyetem Analízis Tanészék egyetemi docensének kiemelkedő tudományos tevékenységét nőnap alkalmából.