QS-rangsor: a top 600-ban a DE
Továbbra is a világ legjobb 600 felsőoktatási intézménye között tartja számon a Debreceni Egyetemet a QS legfrissebb globális rangsorában. Az intézmény idén első alkalommal a Shanghai Ranking fizika és ökológia tudományterületi ranglistájára is felkerült.
Új veszély őshonos méhünkre
A kelet-közép-európai mézelő méhek mitokondriális DNS-sokféleségét vizsgálták a Debreceni Egyetem Agrár Genomikai és Biotechnológia Központ kutatói egy nemzetközi együttműködés keretében. A kutatás eredményei az Insects című szakfolyóiratban jelentek meg.
Fókuszban az egészség
Disszeminációs szakmai zárókonferencián mutatták be a Nemzeti Diák-, Hallgatói és Szabadidősport Szövetség, valamint a DEAC konzorciumában létrehozott „Több, mint egy klub” program eredményeit szerdán a Nagyerdei Stadionban, ahol a DE kancellárja a helyi sportökoszisztémáról beszélt.
TTK Nyári Tábor 2021
Már lehet jelentkezni a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának Nyári Táborába. Színes kutatási témákkal és izgalmas előadásokkal várják a TTK oktatói és kutatói a természettudományok iránt érdeklődő középiskolásokat az augusztus végi egyhetes rendezvényen.
OTDK: TTK-s sikerek
Öt szekcióban szálltak versenybe a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar hallgatói az idei, 35. Országos Tudományos Diákköri Konferencián. A TTK-s ifjú kutatók 10 helyezést és 7 különdíjat nyertek el.
Bepillantás az egyetemi űrprogramba
A Debreceni Egyetemre látogatott Farkas Bertalan. Az első magyar űrhajós 41 évvel ezelőtt, 1980. május 26-án indult Bajkonurból a Szojuz- 36 fedélzetén. A Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar vendégeként ismerkedett az egyetemen folyó űrkutatási programmal.
Közösen a modern vegyészképzésért
Korszerű tudásanyagra épülő vegyésztechnikus-képzés közös kialakításáról és fenntartásáról állapodott meg a Debreceni Egyetem és a Debreceni Szakképzési Centrum. A stratégiai együttműködést csütörtökön írták alá a két intézmény vezetői a Karácsony Sándor teremben.
Mechanikai erők és növényi fejlődés
A növényeknek a környezeti hatásokra, elsősorban a mechanikai ingerekre adott válaszreakcióit vizsgálták a Debreceni Egyetem növénygenomikai és növénybiotechnológiai kutatócsoportjának munkatársai. Az eredményeket a Plant Signaling & Behaviorban publikálták.
Jól oldották meg a feladatot
Harmadik helyen végzett a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karának csapata az online rendezett I. Ács Antal Esettanulmány Megoldó Versenyen, amelyet a DE GTK Vezetés- és Szervezéstudományi Intézete szervezett.
Kukorica, a nemzet aranya
Megjelent Nagy János Kukorica, a nemzet aranya című könyve. A Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar egyetemi tanárának kötete több mint 40 év kutatásait öleli fel. A precíziós kukoricatermesztést bemutató kötet hiánypótló, nemzetközi viszonylatban is egyedülálló.