24 feb
Új eljárás az önvezető autókhoz
Az autonóm járművek biztonságosabb használatát segítő, matematikai alapokon nyugvó forgalom-szimulációs modellt fejlesztettek ki a Debreceni Egyetem Informatikai Karának szakemberei. A különleges statisztikai módszerről szóló publikáció a nemzetközi PLos One folyóiratban jelent meg.
23 feb
Új hatóanyagokkal a koronavírus ellen
Antivirális hatású vegyületek létrehozásán dolgoznak a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Karának kutatói. A Gyógyszerészi Kémia Tanszék a Virológiai Nemzeti Laboratórium égisze alatt vesz részt a koronavírus ellen bevethető gyógyszerek kifejlesztésében.
22 feb
A Klinikai Központ kiválóságai
Átadták a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Kiváló Dolgozója Kitüntetést és Jutalomdíjat. Tíz egészségügyi szakdolgozó kiemelkedő munkáját ismerték el pénteken, a magyar ápolók napja alkalmából rendezett ünnepségen.
19 feb
Dobogós hely az amerikai ranglistán
A hazai felsőoktatási intézmények között a második, míg európai szinten a legjobb 300 között van a Debreceni Egyetem a U.S. News & World Report Best Global Universities legfrissebb rangsorában. Az intézmény a fizika, a biológia és biokémia tudományterületeken érte el a legjobb eredményt.
Üzbég egészségipari partner
A gyógyszerésztudományi képzések üzbegisztáni bevezetéséről, valamint közös oktatási, kutatási, fejlesztési programok támogatásáról és mobilitási programok elősegítéséről állapodott meg a Debreceni Egyetem az üzbég kormányzattal. Az intézményre mint tudásbázisra számít a külföldi partner.
Mélytanuló megoldások a gyógyításban
A Debreceni Egyetem Informatikai Karának klinikai gyakorlatban alkalmazható fejlesztéseit ismertették a HU-MATHS-IN kutatócsoport szerdai online partnertalálkozóján. A debreceni kutatók évek óta vizsgálják a mesterséges intelligencia orvostudományi felhasználásának lehetőségeit.
Innovatív szőlőmetszés Mádon
A szőlő metszésének különböző művelésmódokban történő újfajta elméleti és gyakorlati megközelítésével ismerkedhettek meg a szakemberek a Debreceni Egyetem Mádi Bor Akadémiájának oktatóközpontjában.
Távoktatás nemzetközi szinten
Közös magyar-amerikai virtuális nyelvtanulási programot és nyelvészeti kutatószemináriumot indít tavasszal a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Angol-Amerikai Intézete és az amerikai Indiana Egyetem. A programban 37 elsőéves, alap-, tanár- és mesterszakos hallgató vesz részt.
17 feb
Sikeres gépészképzés a MK-n
Ebben a félévben is meghirdette a CAM rendszerek megismerésére irányuló, gyakorlatorientált tantárgyát a tavalyi sikeres, első kurzus után a Debreceni Egyetem Műszaki Kara és a Manz Hungary Kft.
16 feb
„Hét éve a modellváltásra készülünk”
A Debreceni Egyetem modellváltásának körülményeiről, az állam által alapított egyetemi vagyonkezelő alapítvány létrehozása nyomán felmerült kérdésekről beszélt Szilvássy Zoltán rektor és Bács Zoltán kancellár az unilife.hu felsőoktatási portálnak adott interjúban.