Szenátus: modellváltás előtt
A modellváltás folyamatáról és több új szak indításáról is szó volt a Debreceni Egyetem Szenátusának júniusi ülésén. A dékáni megbízások átadása mellett a testület többek között a 2021. évi belső gazdálkodási költségvetésekről is döntött.
NeurotechEU: „ideges” bölcsészek
A Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara is részt vesz a nyolc európai egyetem által közösen indított NeurotechEU programban. A BTK kapcsolódó angol nyelv- és kultúratudományi kutatásait június végén konferencián ismertetik a szakemberek.
Nyári tábor a jövő informatikusainak
Ingyenes nyári táborokat kínál az informatikai karrier iránt érdeklődő általános és középiskolás diákoknak, valamint egyetemi hallgatóknak a Debreceni Egyetem Informatikai Kara. A júliusi és augusztusi táborokra már lehet jelentkezni.
Megjelent az új Egyetemi Élet
Pillanatkép a Campus Fesztiválról, madártávlatból a kivilágított fesztiválhelyszín - ez látható a frissen megjelent Egyetemi Élet címlapján. Az új szám bepillantást enged az egyetemi űrprogramba és új információk olvashatók benne az Innovációs Központról is.
A kiválóság útján a GTK intézete
Elismerés a Kiválóságért Díj bronz fokozat egy csillaggal címben részesült a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar Vezetés- és Szervezéstudományi Intézete. A Szövetség a Kiválóságért Közhasznú Egyesület díját szervezeti és működési teljesítményével vívta ki a DE GTK egysége.
RUR Natural Sciences: top150-ben a DE
Több mint százharminc helyet javítva – legjobb magyar felsőoktatási intézményként – a 141. lett a Debreceni Egyetem a Round University Ranking (RUR) legfrissebb tematikus természettudományi rangsorában. A rangsor készítői kiemelkedőnek értékelték az intézmény kutatási teljesítményét.
Sesztina-villa: dombormű a névadónak
A Debreceni Egyetem Nemzetközi Irodája kapott helyet a megújult Sesztina-villában, ahol domborművet avattak a város életét egykor meghatározó vaskereskedő tiszteletére. Sesztina–Nagybákay Jenő emléktábláját örökösei leplezték le az egykori névadó születésének évfordulóján.
CARPE – kutatói partnerség
A Debreceni Egyetem rendezi a CARPE, az alkalmazott tudományok egyetemi hálózatának 2021-es konferenciáját. Az európai felsőoktatási intézmények alkotta konzorcium októberi rendezvénye révén a kutatók megtalálhatják tudományos partnereiket. A cél az egyetemi kutatási hálózatok fejlesztése.
MI: új irányok az ápolásban
A Debreceni Egyetem Egészségügyi Karának Ápolástudományi Tanszéke is részt vett konzorciumi tagként abban az Erasmus+ projektben, melynek az volt a célja, hogy elősegítse a mesterséges intelligencia megjelenését és beépülését a leendő ápolók képzésébe.
Díjazták a jövő sporttudósait
A Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézete elismerő okleveleket adott át az Országos Tudományos Diákköri Konferencián (OTDK) eredményesen szereplő és résztvevő hallgatóknak. A DESKI azokat a végzős medikusokat is jutalmazta, akik a korábbi években pályára léptek a Medikus Kupán.