In vitro génbank

Az in vitro génbank létrehozása a laboratórium alapításával egyidőben megkezdődött. Az 1990-es években kialakítottuk a burgonya vírusmentesítésének és vírusdiagnosztizálásának feltételeit, illetve vírusmentes törzstenyészeteket hoztunk létre számos burgonya klónból (fajta, nemesítési vonal).

Jelenleg több, mint 60 magyar, régi magyar, német, holland és amerikai burgonya fajta in vitro megőrzése folyik a laboratóriumban. A 2000-es évektől a génbanki tevékenységet bővítettük; jelenleg számos alma alany és nemes fajta, körte, szilva, cseresznye, szamóca, madárberkenye, akác és dió klón in vitro megőrzését is végezzük.

Génforrás megőrzése in vitro hajtástenyészet formájában burgonyánál (a); vírusdiagnosztizálás (b-c)

Frissítés dátuma: 2019.05.29.