A szöszösbükköny nemesítése (Vicia villosa R.)

A szöszösbükköny elsőrendű pillangós zöldtakarmány növény magas fehérjetartalommal. Kitűnően alkalmazkodik a gyenge homoktalajokhoz is. Magtermesztése leggyakrabban kalászos támasztónövénnyel (rozs, tritikále) történik, vetőmagja kiváló exportcikk. Államilag elismert fajtával kizárólag Intézetünk rendelkezik, ezek az 1951-ben minősített és Nyugat-Európában is kedvelt Hungvillosa, valamint legújabb fajtánk, a Perla (2010). Fajtafenntartásuk során a kiemelkedő vegetatív tömeg és a gazdaságos maghozam egyforma jelentőséggel kerül elbírálásra. A nemesítés célkitűzése: a fajtaválaszték további bővítése, a kedvező beltartalmi összetételű zöldtömeg növelése, a magprodukció évjárati ingadozásának mérséklése.

Szöszösbükköny rozs támasztónövénnyel

Frissítés dátuma: 2019.05.14.