Növényi génbank

Intézetünk mindig is fontos feladatának tartotta, hogy a térség gyenge termékenységű talajain gazdálkodó embereknek segítséget nyújtson a tájba illő növényfajok és azok, a körülményekhez akklimatizálódni tudó fajtáihoz való hozzáférés biztosításával. Az elért eredményeket kiszolgáló nemesítés és fajtafenntartás igen fontos pillére azon növényi anyagok (vonalak) megőrzése, melyek a megszületett fajták kialakításában részt vettek, továbbá a jövő nemesítéseinek alapjaiként is szóba jöhetnek.

Napraforgó vonal fenntartása

Éppen ezért az Intézetünk feladatai között szerepel a génmegőrzési tevékenység, melynek keretében egy tartós tárolóban közel 1800 nemesítési törzs megőrzését végzi 4 oC-on. Az anyagok csíraképességének megőrzéséről a folyamatos kitermesztéssel (felújítással) gondoskodnak az egyes nemesítési téma felelősei. Mindemellett rendelkezünk egy in vitro génbankkal is, melynek elhelyezése a Biotechnológiai Laboratóriumunkban történt meg.

In vitro génbank

Frissítés dátuma: 2019.05.14.