Projekt száma

• Horizon 2020 - 818144

Projekt címe

• INNOVAR - Következő generációs tesztek az európai mezőgazdasági területeken a növénytermesztés javítása érdekében/Next generation variety testing for improved cropping on European farmland

Projekt leírása

Az InnoVar a következő generációs növényfajták tesztelését fogja kifejleszteni olyan eszközök és modellek kidolgozásával, amelyek a jelenleg alkalmazott technológiák hatékonyságát növelik a genomika, a fenomika, a képalkotó technológiák és a gépi tanulás terén elért eredmények hasznosításával. A VCU kísérletek felülvizsgálatára és fejlesztésére kerül sor, azért, hogy az új módszerek figyelembe vegyék, és széleskörűen kezeljék a termesztési körülményeket, a stresszhatásokat, valamint a különböző technológiai megközelítéseket (alacsony költségű és biotermesztés), és az egyre korlátozottabb erőforrások változékonyságát. Ezenfelül az innovatív új technológiákon alapuló DUS megfigyeléseket is frissíti, új karaktereket bevezetésével a „fenntarthatóság” kritériumokat figyelembe véve. Új eljárásokat fog kidolgozni az optimális adaptációs képességgel rendelkező fajták azonosítására, és a mezőgazdasági termelők, a végfelhasználók és az érdekelt felek tájékoztatására vonatkozó adatbázisokat fog létrehozni. Ez magában foglalja a High Performance Low Risk (HPLR) („nagy termőképesség kis kockázattal”) fajták létrehozását koncepcióként és védjegyként. A projekt a következő szintre sorolja a különböző információkat: a különböző termesztési körülményekre vonatkozóan alkalmas fajták tesztelése; az új karakterekkel kapcsolatos információk nyújtása, amely lehetővé teszi a gazdálkodók számára, hogy saját termesztési körülményeikhez jobban alkalmazkodó fajták közül választhassanak; az információk hozzáférhetővé tétele az EU-ban a mezőgazdasági termelők számára, és az információk könnyen hozzáférhető és könnyen frissíthető digitális formátumban történő terjesztése. A legmodernebb tudományokat fogja integrálni a DUS és VCU tesztelési folyamatokban, hogy egy olyan aktualizált uniós fajtaértékelési rendszert fejlesszen ki, amely képes az egyre produktívabb és fenntarthatóbb növénytermesztésre, hogy megfeleljen a népességnövekedés, az élelmiszerbiztonság és az éghajlatváltozás okozta kihívásoknak.

• Projekt kezdete-vége: 2019.10.01.-2023.12.31.
  • Finanszírozó: H2020
  • Elnyert támogatás: 240 000 EUR