Oktatási tevékenység

A Kutatóintézet munkatársai rendszeresen részt vesznek a Debreceni Egyetem oktatási tevékenységében az alkalmazott talajtan, talajjavítás, talajvédelem, talajhasználat, talajművelés, tápanyag gazdálkodás, növénynemesítés, vetőmag előállítás, vidékfejlesztés, juhászat és gyepgazdálkodás terén. A fokozattal rendelkező kutatók részt vesznek a DE keretein belül működő Kerpely Kálmán Doktori Iskola oktatási, doktorképzési tevékenységében is. Dr. Zsembeli József a 2017/18-as tanév második félévében és a 2018/19-es tanév első félévében a Vízrendezés, Vízgazdálkodás II., Water management II., Drainage engineering tantárgyakat oktatta a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karán.