Hírek

Megszületett a Debreceni Egyetem Lovasakadémiájának első saját tenyésztésű csikója. A kis kanca egyedi, ritka nevet kapott, UD Ingónak nevezték el.

Feldíszített traktorokkal, különleges módon búcsúztak iskolájuktól, a középiskolai évektől a Debreceni Egyetem Balásházy János Gyakorló Technikuma, Gimnáziuma és Kollégiuma végzős diákjai. Hagyományaikhoz híven, idén négy osztály csaknem száz tanulója és tanáraik vonultak Pallagról a Debreceni Egyetem Böszörményi úti campusára.

A Debreceni Egyetem 27 hallgatója mutatta be pályamunkáját a 37. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Agrártudományi Szekciójában. A Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Csíkszeredai Karán megrendezett konferencián a DE hallgatóinak 21 szakmai előadását díjazták, illetve ismerték el különdíjjal.

Hagyományteremtő szándékkal szervezett szakember- és alumni találkozót a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar. A halászati, halgazdálkodási szakmérnöki szak csaknem hatvan egykori hallgatója találkozott és elevenítette fel a tanulmányaihoz kapcsolódó emlékeket a Böszörményi úti campuson. A rendezvényen bemutatták a halászati szakirányú továbbképzési szak új képzési programját is.

Jelentkezési rekordot döntött a Debreceni Egyetem, a legkorszerűbb technológiával felszerelt laborokkal átadták a Műszaki Kar új épületszárnyát, stratégiai megállapodás az Agrárminisztériummal – ismét a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított a Díszudvar magazin.

Ropogós vekni, illatos fehér, barna, félbarna, rozs-, durum- vagy éppen teljes kiőrlésű kenyér, amelynek lelke a kovász. Innovatív kovászolási technológián alapuló, egészségmegőrző péktermékcsalád fejlesztése a célja a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar, valamint a Balmaz-Sütöde Kft. konzorciumában most induló kutatóprogramnak. A hároméves projekt részleteiről sajtótájékoztatón számoltak be a szakemberek.

Bár az ökológiai termelők száma megnégyszereződött és a termőterületek mérete is dinamikusan nőtt az utóbbi években, a legfrissebb adatok szerint a hazai élelmiszerek mindössze 0,8 százaléka származik ökológiai gazdaságból – hangzott el az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet (ÖMKi) Ágazati Szakmai Napján. A Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karán tartott rendezvényen szántóföldi, kertészeti és állattenyésztési témakörben csaknem harminc előadás hangzott el.

A magyar növénynemesítés és a hozzá köthető tudományterületek legfrissebb kutatási eredményeit mutatták be a XXXI. Növénynemesítési Tudományos Napokon. A Debreceni Egyetemen rendezett konferencián szó volt a zöldség- és gyümölcs-, a dísznövény valamint a szántóföldi növénynemesítés aktualitásai mellett az ágazat környezeti társadalomtudományi megítéléséről is.

Négy hazai gabonaféléből készültek azok a növényi alapú tejitalok, puding- és tejberizs-helyettesítők, melyeket a Debreceni Egyetem két kutatója fejlesztett ki. A termékek nemcsak finomak és egészségesek, de előállításuk is gazdaságos, fenntartható. Részletek a DE M. Tóth Ildikó Sajtóközpont saját gyártású tudományos, ismeretterjesztő sorozatának legújabb riportjában.

Innovatív természetvédelem állatokkal: legeltetés, regeneratív mezőgazdaság és visszavadítás címmel rendezték meg a II. Debreceni Biodiverzitás Konferenciát a Hortobágyi Nemzeti Park Látogatóközpontjában. Az eseményen a Debreceni Egyetem szakemberei is kifejtették álláspontjukat.