A Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karával, valamint Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karával együttműködő vállalati partnerekkel találkozhattak kedden a leendő mesterszakos hallgatók. A fórumon a duális képzési forma tapasztalatairól, illetve a szakmai gyakorlati lehetőségekről tájékozódhattak.
Hírek
A Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar kiemelkedő tanulmányi eredményű és szakmai téren kimagasló teljesítményt nyújtó hallgatói vehették át a Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjukat csütörtökön. Ebben az évben az agrárkar nyolc hallgatója nyerte el a tanulmányi támogatást.
A biodiverzitás-monitorozás szükségességéről, a korszerű adatgyűjtési módszerekről, a monitorozással szerzett információk társadalmi-gazdasági hasznosításáról, valamint a Debreceni Egyetem környezeti ellenőrző rendszerének elindításáról, a munka jelenlegi fázisairól is szó volt az I. Biodiverzitás Konferencián.
A Debreceni Egyetem több kiváló oktatója és munkatársa részesült elismerésben október 23-án. A nemzeti ünnepen Debrecen önkormányzata a hagyományok szerint maradandó értéket teremtő, kiemelkedő tevékenység, illetve életmű elismeréseként adományoz díjakat.
A nagytestű házi galambfajták eredetét, genetikai sokszínűségét vizsgálták a Debreceni Egyetem MÉK Agrár Genomikai és Biotechnológiai Központjának kutatói. Tudományos eredményeiket a szakterület egyik vezető tudományos szakfolyóiratában, a D1-es Poultry Science-ben publikálták.
A Gazdaságtudományi Kar (GTK) korábbi sikeres hasonló rendezvényeit követően hagyományteremtő szándékkal rendezte meg a GTK és a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar immár közösen a külföldi elsőéves alap-, mester- és PhD hallgatói számára az Orientation Day-t. A szerdai rendezvény célja az volt, hogy bemutassák az egyetemen, a karokon, illetve a városban elérhető kulturális, szabadidős és közösségi lehetőségeket, továbbá hasznos információkkal segítsék a külföldi fiatalok beilleszkedését az egyetemi közösségbe.
A globális és lokális környezeti, valamint társadalmi változások növényvédelemre és az élelmiszerbiztonságra gyakorolt hatásairól, a károsítók intenzív földrajzi elterjedésének következményeiről, továbbá az új, korszerű növényvédelmi lehetőségekről volt szó szerdán a 29. Tiszántúli Növényvédelmi Fórumon. A Debreceni Egyetem Növényvédelmi Intézete által szervezett nemzetközi szakmai rendezvényen hagyományosan átadták a Gulyás Antal-emlékérmet, amelyet idén Tarjányi József növényorvos vehetett át.
Az urbanizáció hatásaira keresték a hosszútávon is fenntartható, komplex környezeti megoldásokat a szakemberek a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara, a Víztudományi és Vízbiztonsági Nemzeti Laboratórium és a Magyar Tudományos Akadémia Bognár József Közgazdaság-kutató Alapítvány közös angol nyelvű konferenciáján.
Mintegy háromszáz adag almát és friss péksüteményt osztottak ki szerdán délelőtt a Böszörményi úti campuson, ahol hagyományteremtő szándékkal, első alkalommal szervezett Bringás reggelit a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar (MÉK), valamint a Gazdaságtudományi Kar (GTK).
Az eredményes talajművelés eljárásait, eszközeit, technológiáit, valamint az adatvezérelt megközelítést is részletesen bemutatták a gazdálkodóknak és leendő agrárszakembereknek az UD Agrár Kft. pénteki workshop-ján. Az előadásokat követően gyakorlati bemutatót is tartottak a Pallagi Kertészeti Kísérleti Telepen.